Kontejnerizace aplikací
Redukujte množství chyb, uspořte čas a zlepšete pohodu v týmu. Díky kontejnerizaci mají všichni technici při zapnutí kontejneru totožný stav aplikace. Nedochází k velmi známému konfliktu typu „u mě na lokále to funguje, takže děláš něco špatně“.
Redukujte množství chyb, uspořte čas a zlepšete pohodu v teamu
Kontejnery od sebe izolují jednotlivé aplikace a mají v sobě předinstalované pouze balíčky, které aplikace potřebuje ke spuštění.
Zároveň si šablonu (image) daného kontejneru může k sobě na PC/NB během pár minut stáhnout další vývojář a spustit ve stejném stavu jako ostatní v týmu.
Stejný stav aplikace pro všechny v teamu
Díky kontejnerizaci mají všichni technici při zapnutí kontejneru totožný stav aplikace.
Aplikace jsou
izolovány
Nemáme problém spustit více aplikací vedle sebe a to ať používají jakýkoliv balíček nebo verzi.
Docker pomáhá s automatizací
Stačí nainstalovat Docker a ten už se o zbytek spuštění postará sám po pár příkazech.
Jak probíhá spolupráce
01
Analýza a výběr nástroje
Nejprve analýza připravenosti konkrétních aplikací a infrastruktury klienta, abychom zjistili co vše bude vhodné kontejnerizovat. Výběr vhodného kontejnerizačního nástroje (Docker či Podman). Instalace daného nástroje na patřičné výpočetní zdroje.
02
Vytvoření Dockerfiles
Vytvoření základních Dockerfiles pro základní služby (OS, DB, JDK, Liferay, atd..). Vytvoření specifických Dockerfiles pro konkrétní služby, které budou založeny na základních Dockerfiles.
03
Zprovoznění
Zprovoznění registry pro ukládání vytvořených images (nexus, gitlab registry, ACR, atd..). Nahrání sestavených images do registry a jejich správa (verzování a rotace). Vytvoření compose souborů (Docker či Podman).
04
Provoz a monitoring
Provoz daného prostředí pomocí compose. Monitorování běhu (vytíženosti) kontejnerů. Dokumentace a školení zaměřené na správu Dockerfiles a compose souborů.