ICT team leader Karolina Michlová: Někdy je třeba být asertivní a nenechat se odbýt

“Nemám na to školu. Nejsem technický typ. Je to spíše mužský obor...” To jsou nejčastější mýty, které panují mezi ženami o práci v IT. My jsme ale rádi, že v našem Lunde kolektivu máme několik šikovných žen, které tyto mýty denně vyvrací. Třeba jako naše team leaderka Karolina Michlová, která aktuálně vede ryze mužský ICT / DevOps tým.

Karolino, co je vlastně náplní tvojí práce jako team leaderky v pražské pobočce Lundegaard?

Pracuji jako vedoucí týmu ICT, jehož hlavní misí je zajištění podmínek pro kontinuální doručování zákaznických řešení a služeb Lundegaardu. Mým úkolem v rámci týmu je především plánování kapacit pro zajištění co nejideálnějšího průběhu odbavování projektů, a to jak směrem „ven“ tak „dovnitř“. Dále vytvářím nebo upravuji interní procesy, tak abych práci týmu zefektivnila, zrychlila a zároveň zachovala co největší jednoduchost a selský rozum.

Jak velký tým vedeš?

Aktuálně spolupracuji s týmem 6 lidí, 6 šikovných mladých frajerů, kteří toho neskutečně mnoho umí. Člověk v ICTO toho musí hodně zvládat a umět, mají široké kompetence a role. Proto se snažím zautomatizovat procesy, aby fungovaly co nejjednodušeji a jejich práce byla co nejvíce efektivní.

Jaké je to být team leader ve stále ještě ryze mužském odvětví?

Slýchávala jsem od kamarádek, že naráží na to, že se jim moc nevěří a můžu to potvrdit :D Je těžší získat si v tomto oboru důvěru. Co se týká přímo našeho týmu, tak tam problém snad není. Hned při mém nástupu na pozici jsme měli transparentní meeting, kde jsme se o tom otevřeně bavili, zda nemají problém s ženským vedením. Velkou výzvou je pak pro mě ukázat i dalším lidem ve firmě, že i žena může na této pozici dosáhnout dobrých výsledků. Někdy je ale třeba být i asertivní a nenechat se odbýt.

Co můžeš ve své pozici nabídnout jako žena? (na rozdíl od muže - např. nějaké zvláštní přístupy, strategie, styl jednání odlišné od kolegů?)

Nevím, zda využívám speciálních postupů, ale na co kladu důraz je individualita. Ke každému přistupuji jinak. Tak, jak je v tu chvíli potřeba. Neměřím stejným metrem, i když to na první pohled nezní dobře. Pro mě je každý člověk jedinečný, a tudíž se nemůžu chovat ke každému stejně. Hledám si ke každému jinou cestu. Také se snažím svým sklonem k puntičkářství vnášet do týmu řád a organizovanost, což kolegové oceňují, ale nevím, jestli je tohle nějaká typicky ženský přínos :) . Na druhou stranu jsem velmi impulzivní a emotivní člověk a s tím se stále ještě učím pracovat.

Co to znamená?

Znamená to, že na řadu situací reaguji někdy velmi impulzivně a emotivně, například když někdo bez faktů k dané situaci hodnotí můj výstup. Jsem si vědoma, že na této pozici je potřeba více klidu. Proto v tomto směru na sobě pracuji.

Co ti práce v Lundegaard přinesla?

Od všeho moc. Lundegaard byl a je vůči mně dost štědrý :D prošla jsem si zde obrovským vývojem a nezaplatitelnými zkušenostmi. Nastoupila jsem tady z firmy, kde v podstatě žádné procesy neexistovaly, o oboru IT jsem téměř nic nevěděla. Vše jsem se snažila dohnat tvrdou prací. Tím, že je ten obor opravdu spíše mužskou sférou, jsem se snažila několik let se vyrovnat svým výkonem kolegům. A nakonec se to bohužel odrazilo na mém zdraví. Dnes jsem si už vědomá limitů svého těla a začala jsem hledat rovnováhu mezi prací a osobním životem.

Co tě při práci nejvíce motivuje a posouvá?

Každá negativní situace a zkušenost. Například když se dozvím, že je něco špatně a nefunguje. Okamžitě začnu pracovat na jejím zlepšení nebo hledám cestu, jak to příště nastavit a udělat jinak. Je mi často vytýkáno, že věci a situace vidím černě, to je má přirozenost, která mi ale v této práci pomáhá, protože díky tomu vidím příležitosti pro neustálé zlepšování.