PPL

Společnost PPL patří mezi nejvýznamnější přepravce zásilek na českém trhu. PPL denně vozí kolem 30 tisíc balíků. S růstem společnosti souvisí také potřeba rychle dostupných a uživatelsky přívětivých online služeb. Proto jsme PPL pomohli se startem digitální transformace.

Zvyšujeme efektivitu digitálních kanálů

PPL CZ patří mezi nejvýznamnější přepravce zásilek v ČR. Na českém trhu se pohybuje již 25 let a denně přepraví desítky tisíc balíků. Během posledních let raketového vývoje však jejich webová prezentace a související digitální služby zastaraly a potřebovaly kompletní redesign jak po obsahové, tak i vizuální a technické stránce. 

Stali jsme se proto jejich průvodcem a partnerem na cestě digitální transformace, jejímž cílem je postupnými kroky zákazníkům nabídnout digitální služby na vysoké úrovni, které od předního přepravce očekávají.

Roadmapa digitální transformace

Pro PPL jsme vytvořili vizi a strategii digitální transformace, včetně katalogu měřitelných business přínosů.

Nová webová prezentace 

Součástí spolupráce byl i kompletní návrh budoucího webu pro komunikaci se zákazníky, který je optimalizovaný pro všechna zařízení.

Track&Trace webový modul

Webová aplikace pro sledování stavu zásilky, která odbavuje informační požadavky příjemců zásilek a ulevuje tak vytížení call centra.

Reklamace poškozené zásilky na pár kliknutí

Uživatelsky přívětivý online formulář pro rychlé vyřízení zákaznických reklamací.

Interaktivní mapa výdejních míst

Interaktivní zobrazení nejbližších výdejních míst PPL s využitím mapových podkladů od Mapy.cz.

Dlouhodobá spolupráce na rozvoji online služeb

Jako strategičtí partneři konzultujeme s klientem další digitální rozvoj na úrovni B2B a B2C komunikace.

Roadmapa digitální transformace

Zpracovali jsme návrh modernizace digitálních služeb, tzv. "Digi koncept". Ten zmapoval současný stav digitálu v PPL, definoval cílový stav a roadmapu digitální transformace.

Jeho součástí byl i katalog očekávaných business přínosů, tedy sada business metrik, kterými společně s klientem měříme úspěch projektu.

Moderní
výkonný web


Pro klienta jsme vytvořili nový prezentační web PPL.cz s novou informační architekturou, vizuálním stylem a kompletním návrhem budoucího webu dostupného z jakéhokoli zařízení.

Nové komunikační kanály formou novinek, článků, notifikací a živého chatu nabízejí ucelený informační servis. Nově je zpracována i sekce zákaznického servisu, která dokáže odbavit nejčastější požadavky zákazníků. 

Správcům obsahu pak umožňuje snadné úpravy bez nutnosti technických releasů.

Pro implementaci webu jsme zvolili portálovou platformu Liferay DXP ve spojení s moderní technologií dynamické frontendové knihovny ReactJS.

Track&Trace
webový modul


Nový modul pro sledování zásilek (Track&Trace) jsme napojili na vnitřní systémy PPL, což umožňuje detailně sledovat stav zásilky a jeho historii.  

Uživatelské rozhraní je plně responzivní a nabízí tak uživatelům možnost sledovat stav svých zásilek v návaznosti na e-mailovou a SMS komunikaci ve svých mobilech.

Lepší samoobslužnost příjemců zásilek a lepší uživatelská zkušenost pomohla snížit vytíženost zákaznického call centra.  

Reklamace poškozené zásilky na pár kliknutí


Navrhli a postavili jsme uživatelsky přívětivý online formulář, kde zákazník v pár krocích pohodlně vyplní údaje k reklamaci, vyfotí poškození zásilky a jednoduše přiloží do formuláře reklamace.

Vše během pár minut, klidně pomocí mobilu. Výsledek reklamace je propagován do systémů PPL a zákazníkovi odesláno potvrzení e-mailem.

Webová aplikace přinesla požadované benefity jak pro zákazníka - rychlé a uživatelsky přívětivé vyřízení požadavku, tak pro PPL - snížení pracnosti a zvýšení efektivity.

Interaktivní mapa výdejních míst


Sestavili jsme pro klienta a jeho obchodní partnery interaktivní mapu výdejních míst PPL, ve kterých si zákazníci mohou dle vlastních potřeb vyzvednout zásilku.

PPL Parcelshopů a Parcelboxů je v České republice aktuálně už přes čtyři tisíce a během následujících dvou let jejich počet dále vzroste na sedm tisíc.

Po konzultaci s klientem jsme pro tvorbu interaktivní mapy zvolili mapové podklady Mapy.cz a React aplikaci.


Liferay DXP ve spojení s moderní technologií dynamické front-endové knihovny ReactJS.

“Pomohla nám všestrannost Lundegaard.

"Tým Lundegaardu nám pomohl utřídit si priority a vytyčit zcela novou digitální strategii PPL. Společná realizace prvního projektu - implementace nového webu PPL.cz a klíčového modulu sledování zásilek, v šibeničním 10 týdenním termínu, prokázala ochotu a odhodlání týmu dotáhnout projekt do úspěšného releasu. Hodně nám pomohla všestrannost Lundegaardu,  jak v konzultačních, designových a vývojářských rolích, tak v podpoře našeho ICTO, nebo i v organizování součinnosti všech stran, které se na projektu podílely."

Radim Hofman, CIO PPL CZ

Pojďme společně vytvořit něco skvělého


Moc rádi se potkáme osobně, ale jestli prostě nestíháte, dejme si klidně on-line call, kde probereme, jak vám můžeme pomoci.