BNP Paribas Cardif Pojišťovna

BNP Paribas Cardif Pojišťovna na českém trhu působí již 16 let a své pojistné produkty nabízí ve spolupráci s řadou finančních institucí – domácích i nadnárodních partnerů.

Pomáháme při úspěšném vstupu na B2C kanál

Jsme dlouhodobým partnerem BNP Paribas Cardif Pojišťovny při nastavovávní strategie digitálních služeb.

BNP Paribas Cardif Pojišťovu jsme provedli nejen úvodem jejich digitální transformace, ale stáli jsme i u jejich úspěšného vstupu na B2C kanál z původního striktně B2B2C modelu.

Rozbití monolitické architektury

Modernizace a dekompozice robustní monolitické webové aplikace na nezávislé mikroservisy.

Digitalizace vyřízení pojistné události

Nová aplikace pro zlepšení obsluhy zákaznické sítě skrze kvalitní digitální customer experience.

Multi-tenantní portál pro další země  ​ 

Portálové řešení nad platformou Liferay, které dnes obsluhuje 12 zemí  s potenciálem jeho dalšího rozšíření.​

Rozbití monolitické architektury

Původní monolitická aplikace neumožňovala jednoduché rozšíření užití aplikace mimo stávajícího partnera BNP Cardif AT a byla tak omezená pouze pro jednoho obchodního partnera.

Cílem bylo aplikaci modernizovat dle dnešních trendů mikroservisní architektury.

Aplikaci pro akvizici klienta a podpis smlouvy jsme přepsali do formy mikroservisních služeb, kdy jednotlivé komponenty jsou vyvíjeny nezávisle na sobě, propojuje je integrační vrstva sdílených API.

Výsledkem je flexibilní, lépe škálovatelná aplikace připravená na další rozvoj a onboarding nových partnerů pro BNP Paribas Cardif Pojišťovnu. Stejně tak je správa aplikace jednodušší a je možné ji spravovat skrze více vývojových týmů.

Digitalizace vyřízení pojistné události


Pro klienta jsem zajistili kompletní digitalizaci služby, která umožňuje uživatelům vyřídit pojistnou událost komplet online a to v prostředí nadnárodní korporace​.

Klientskou zónu jsme postavili na platformě Liferay ve spojení s moderní front-end knihovnou ReactJS a vyladili jsme UX celého prostředí.

Digitalizací klientské zóny společnost výrazně ušetřila na nákladech za obsluhu klientů, zefektivnil a zrychlil se celý proces řešení pojistných událostí včetně zlepšení zákaznické zkušenosti.

Multi-tenantní portál pro další země ​ 


Pro centrum sdílených služeb BNP Paribas Cardif Pojišťovny jsme založili portálové řešení nad platformou Liferay, které dnes obsluhuje 12 zemí a v následujících letech se má dále rozšiřovat.​

​Multi-tenantní řešení podporuje přístup nezávislých regionálních center, dbá na maximální bezpečnost dat a zabezpečení přístupů, stejně jako optimalizaci nákladů na provoz.​

V rámci tohoto řešení jsme dodali jak akviziční aplikace (pro sjednání pojištění), drobné webové prezentace, tak i aplikaci pro likvidace pojistných událostí. ​


Klientská zóna na platformě Liferay ve spojení s moderní frontend knihovnou ReactJS

“Lundegaard dokáže garantovat dlouhodobou spolupráci.

"Hledali jsme partnera se zkušeností s podobnými business řešeními a zároveň partnera, který dokáže garantovat dlouhodobou spolupráci a pomoc při nastavení strategie našich digitálních služeb. Lundegaard nám pomohl navrhnout a doručit řešení, která snadno integrujeme do stávajících systémů, a můžeme je snadno rozvíjet." 

Jakub Ševčík, Digital Expert CEE, BNP Paribas Cardif Pojišťovna

Pojďme společně
vytvořit něco skvělého


Moc rádi se potkáme osobně, ale jestli prostě nestíháte, dejme si klidně on-line call, kde probereme, jak vám můžeme pomoci.