Oslavujeme
25 let na trhu

Už čtvrt století akcelerujeme růst firem budováním chytrých digitálních služeb. Děkujeme, že jste v tom s námi a při příležitosti narozenin vás zveme na malou exkurzi do archivu Lundegaard.

Digitální dobou žijeme už od roku 1997 aneb co dalšího jste o nás pravděpodobně ještě nevěděli...

25 let. Byla to pestrá, mnohdy punková cesta, která nám však umožnila se za ta léta stát partnerem pro široké spektrum klientů, rozvíjet tým a pracovat na sobě. Račte scrolovat :)

Digitální punkové začátky

V roce 1997 bylo na českém internetu sotva 300 tisíc uživatelů a mezi nimi 3 weboví pionýři: Bartoň, Fatka a Froněk, kteří se ve svém volném čase vrhli na tvorbu prvních webů. A už to jelo...

První HR konference

Byli jsme hustý už na konci devadesátek. Vrhli jsme se do toho po hlavě a začali nabírat posily. Měli jsme vlastní mikiny, trička, vlastní stánek a vlastní eseróčko. Cool!

Dobová hi-tech kancelář

Počítače velikosti televize, mobilní telefon s anténkou a pevná linka a modem o rychlosti 28,8 kb/s. Vizitkář. Tak vypadalo první pracovní vybavení digitálních průkopníků Lundegaard.

Začalo to webem s chutí piva

Už na první zakázce, tehdy pro Pivovary Staropramen, hoši dokázali, že chtějí jít cestou neprošlapanou. Na web tehdy průkopnicky implementovali třeba sociální prvky jako chat, diskusní fóra, soutěže či volbu nejlepší hospody dle virtuální postavičky - vymyšleného pivaře Standy. A mělo to úspěch.

První CMS Lars Vivo v PHP

Jak zakázek přibývalo, vlastní CMSko na sebe nenechalo dlouho čekat. Pustili jsme se do něj už na přelomu roku 2000 a 2001, bylo psané ještě v PHP a běžela na něm postupně většina webů, které prošly rukama Lundegaardu.

Design, který trhal rekordy

Málokdo ví, že stávající managing partner Ondřej Fatka navrhoval i design. WorldLawDirect.com, který designoval, byl dokonce ve své době 3. nejnavštěvovanějším webem s právnickou tématikou na světě, protože se ho podařilo perfektně naindexovat. WOW!

Kostýmy rulez!

Teambuildingy, výlety, večírky, společné akce. Ty jsou součástí DNA Lundegaard od založení firmy. Včetně úchylky pro creepy kostýmy a párty převleky nejrůznějšího druhu.

Asociace BIZ krotí chaos

Přelom tisíciletí. Trh digitálních služeb je nepřehledný, počet garážových hráčů v oboru roste. Co s tím? Zakládáme proto oborovou Asociaci.BIZ, která naše odvětví pro klienty trochu zpřehlednila.

Americký klient v portfoliu

Prvním naším zahraničním zákazníkem se stal americký nadnárodní konglomerát 3M, a my začínáme pracovat pro jejich pobočky a partnery ve 20 zemích této globální firmy. Challenge accepted!

První zahraniční pobočka? Košice

Praha - Košice. Vzdálenost cca 500 km a 8 hodin cesty vlakem. Přesto slovenská část týmu má od svého založení v roce 2006 téměř stoprocentní účast na firemních akcích!

Platforma Liferay a porfolio českých bank

Postupně rosteme po všech stránkách: technologické — osvojujeme si třeba kompetenci platformy Liferay, i klientské — na palubu Lundegaard se naloďuje Česká spořitelna, Raiffeisen bank či Moneta.

Raiffeisenbank nás řadí mezi dodavatele s největší přidanou hodnotou

V roce 2018 jsme získali ocenění "Nejinovativnější projekt" v cenách Dodavatel roku od Raiffeisenbank. Prosadili jsme se ve společnosti velkých IT a konzultantských firem a kromě inovativního projektu jsme bodovali také v kategorii "Dodavatel s největší přidanou hodnotou". Ocenění pro nás znamenalo velkou motivaci a potvrzení, že výsledky práce našich lidí mají skutečnou hodnotu a pomáhají koncovým uživatelům zjednodušovat život.

Stáváme se partnery BankID

V roce 2021 se stáváme partnerem projektu bankovní identity BankID a připojujeme se tak významně k digitalizaci ČR. Pracujeme i pro nové klienty jako BNP Cardiff pojišťovnu nebo japonského obra v travel managementu Kuoni.

Vyhráli jsme ceny v několika prestižních soutěžích.

Web společnosti PRE se stal absolutním vítězem soutěže WebTop100.

Web PREdistribuce.cz se stal vítězem kategorie "Průmysl a energetika".

Lundegaard se stal vítězem soutěže Azureland společnosti Microsoft.

Aplikace ALD Smartcar vyhrála cenu fleetový produkt/služba roku.

A měli jsme tu čest podílet se na digitalizaci
mnoha zajímavých firem.

A jak se žije a pracuje v Lundegaardu?

Jsme především tým profesionálů, kteří vědí, že se na sebe mohou spolehnout v pracovním i osobním životě. Jednoduše "ŽIJEME LUNDE".

" Baví mě hledat nové pohledy a poznatky."

Tomáš Plecháč, Head of Digital Experience

"Plním si své sny po celém světě."

Lukáš Gembčík, Key Account Manager

"Rozvíjím nejvíc cool
AI start-up českého
e-commerce."

Michal Krňák, Business Development Manager & AI for Sales Consultant

Na minulost a další plány jsme se zeptali zakladatelů i současného CEO.

Zakladatelé Lundegaard: Naším cílem od začátků bylo zjednodušovat zdlouhavé procesy a tím pádem život lidem

Zakladatelé Lundegaard: Naším cílem od začátků bylo zjednodušovat zdlouhavé procesy a tím pádem život lidem

Za 25 let existence firmy má Lundegaard už svou stopu v 23 zemích světa. Jak se firma, která letos slaví své čtvrtstoletí na českém trhu, rodila? O tom se při příležitosti narozenin rozpovídali spoluzakladatelé Petr Bartoň a Ondřej Fatka.

Petr Buchbauer: Chceme tvořit svět, kde budeme díky digitálním službám svobodnější

Petr Buchbauer: Chceme tvořit svět, kde budeme díky digitálním službám svobodnější

Rozhovor s novým CEO Lundegaard Petrem Buchbauerem

Chcete vědět, jaký je Lundegaard dnes?


Dnes jsme firmou s více jak 300 realizacemi ve více jako 20 zemích světa. Ostatně o Lundegaardu a jeho současnosti si můžete přečíst v sekci O nás.