Composable Future Conference

Mikroservisní architektura ve firmách Klarna, ALD, Cetin.

Poslechněte si konkrétní příklady, jak tento trend využily konkrétní firmy ke svému růstu.

2.11. 2023 - 9:00 - 10:30 - Futurama Business Park - Praha Karlín

Řečníci konference

Lukáš Záruba

Engineering Manager - Klarna

Lukáš Záruba pracuje jako Engineering Manager v největší evropské fintech společnosti původem ze Švédska, která poskytuje flexibilní, rychlé a bezpečné způsoby placení. Dozvíte se, jakou roli mikroservisy hrají v celosvětové expanzi tohoto start-upu.  

Miroslav Knapp

Supervisor IT - Portals - Cetin

Miroslav Knapp nabídne v rámci konference pohled na trend mikroservisní architektury očima supervisora IT portálů největšího provozovatele sítě elektronických komunikací v Česku.  

 

Aleš Kruczek

IT and PO Director - ALD Automotive

Aleš Kruczek opustil kariéru vědce na ČVUT, aby řídil IT projekty a digitální inovace v ALD Automotive. Podělí se o praktické zkušenosti s mikroservisní architekturou v rámci procesu inovace tradičního businessu v nadnárodní společnosti.  

 

Jakub Hamerník

Head of Consulting - Lundegaard

Jako expert na digitální transformaci firem Jakub Hamerník ve své přednášce představí, v jakých oborech a segmentech lze mikroservisní architekturu využít a proč je jednou z nejlepších cest, jak efektivně odpovídat na měnící se požadavky trhu a zákazníků.  

Proč mikroservisní architektura?

"Mikroservisní architektura snižuje čas potřebný na vývoj nových funkcí až o 80 % a zvyšuje rychlost nasazení nových funkcí až o 90 %."

Studie Gartner

Jste dostatečně flexibilní?

Mikroservisní architektura se stává stále populárnější díky své nezávislosti jednotlivých komponentů a vysoké flexibilitě. To vše totiž umožňuje digitální infrastruktuře rychle reagovat na měnící se podmínky na trhu a přizpůsobovat se potřebám zákazníků.

Implementujete inovace dostatečně rychle?

V dnešním konkurenčním prostředí je rychlé uvádění nových funkcí a inovací na trh klíčovým faktorem pro úspěch společností. Mikroservisní architektura nabízí moderní a efektivní přístup k vývoji a nasazování softwarových aplikací, který umožňuje zrychlit releasy a usnadnit zavádění inovací.  

Jste připraveni na další růst?

Mikroservisní architektura umožňuje snadné škálování vašich služeb. Namísto škálování celé aplikace můžete identifikovat pouze specifické služby, které potřebují posílit, a škálovat je nezávisle na zbytku. Dosáhnete tak vyššího výkonu, optimalizujete zdroje a snižujete náklady na infrastrukturu.

Akce již proběhla. K dispozici je ale videozáznam.

Poznejte konkrétní case studies mikroservisní architektury ve společnostech Klarna, ALD, Cetin a dalších.


Datum a čas: 2.11. 2023, 9:00 - 10:30
Místo: Lundegaard Office, Futurama Business Park, Sokolovská 651/136a, 186 00 Praha 8 - Karlín

  • Vyberte prosím jednu z možností
  • Na LinkedIN
  • E-mailingová pozvánka
  • Od kolegy
  • Jiný zdroj

Naše semináře a meetupy organizujeme jako neformální inspirativní setkání. Těšit se budeme i na vás!