Test

Moneta Money Bank

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis mollis, est non commodo luctus.

Kontinuální rozvoj portálového řešení Moneta.cz

Moneta Money Bank patří mezi největší české banky. Nový webový portál Moneta.cz si kladl mezi své primární cíle posílení obchodního výkonu tohoto digitálního prodejního kanálu.

Od začátku jsme se na tvorbu nového portálu nedívali jako na projekt, ale jako na produkt. Tento produkt neustále optimalizujeme, zlepšujeme jeho výkon, doplňujeme nové aplikace. Web je postaven na portálové platformě Liferay DXP ve spojení s moderní technologií dynamické front-endové knihovny ReactJS.

Nový webový portál banky

Nový webový portál Moneta.cz si kladl mezi své primární cíle posílení obchodního výkonu tohoto digitálního prodejního kanálu.

Převod celého řešení do cloudu

Cílem byl hladký převod do AWS Cloudu; tak, aby z pohledu zákazníka i byznysu vše fungovalo, jak má.

Modelový team pro agilní transformaci

Společně s klientem sestavili "role model team", který se stal vzorem pro sestavování dalších týmů a tzv "labů".

Krok 1

Optimalizovaný, robustní a bezpečný portál Moneta.cz

Podařilo se nám vytvořit robustní, bezpečný a dlouhodobě udržitelný portál, který je optimalizovaný z řady pohledů a metrik, například snazší administrace prostředí, uživatelské optimalizace UX, rychlosti webu, Pagespeed indexu, Google Lighthouse indexu, RUM indexu, SEO atd. Veškeré tyto optimalizace zlepšují obchodní výkon tohoto digitálního kanálu, a dávají tak bance náskok před konkurencí.

Krok 2

Rozsáhlá migrace do AWS Cloudu od A do Z

Projekt se týkal více než 10 samostatných webů, tisíce obsahových stránek a modulů vyvinutých speciálně pro MONETA Money Bank.
Dynamické přidělování zdrojů a flexibilní škálování výkonu podle aktuální potřeby

  • úspora celkových nákladů (TCO) 

  • potřebný výkon pro "nárazové" marketingové kampaně

  • maximální bezpečnost

Splnili jsme KPI migrace jako např. generování leadů, nulový dopad na SEO ranking webu nebo funčknost pro editory i konečné zákazníky.

Krok 03

Modelový team pro agilní transformaci

Týmy se vertikalizovali a byla nastavena spolupráce mezi týmy. Agilní způsob práce jsme podpořili nastavením nových komunikačních pravidel.

Postupně byl zaváděn jednotný "tooling", sdílené know-how přes interní Wiki a nástroje pro jednotnou správu designových prvků napříč digitálními aplikacemi, tzv. Design System. UX proces byl sladěn a zapojen do vývoje.Nastartovali jsme DevOps přístup. Byznysový vlastník je zapojen na denní bázi.

Technology stack used

Business impact

Nejdůležitější byla změna pohledu na vývoj webových kanálů - týmy jej nevnímají přístupem klasického projektu, ale pohlíží na něj jako na vývoj produkt. Tedy nikdy nekončící optimalizace a zvyšování obchodní výkonnosti.

Agile project

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Lorem

4 parallel teams

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Lorem

"Byl to gigantický projekt, během kterého nastávalo spousta stresujících situací, od změny scopu, přes změny na naší straně, až po stále se měnící termín releasu. I přes to všechno jsem měla pocit, a pořád ho mám, že by nás Lunde nikdy nenechalo ve štychu, a mohla jsem se na ně spolehnout. Skoro bych řekla, že by to jen tak někdo nedal. "

Paula Vosicková Project manager

Claim your free consultation

Expetendis tibique ea at mel an debet eu nam audiam te scriptorem quo admodum suas eam definitionem atomorum conclusionemq.