ALD Automotive

Firma ALD Automotive se dlouhodobě zaměřuje na poskytování pronájmu vozidel a operativního leasingu pro firmy a nově i fyzické osoby. Lundegaard se stal strategickým partnerem a je již přes 15 let průvodcem při digitalizaci jejich leasingových služeb. Společně jsme vybudovali ekosystém aplikací, a podílíme se na správě a rozvoji systémů a digitálních kanálů pro zákazníky, partnery i zaměstance ALD Automotive. 

Digitalizace prodejního cyklu leasingových služeb​

ALD Automotive patří mezi přední poskytovatele operativního leasingu pro osobní a lehké užitkové vozy. Nabízí inovativní řešení mobility pro firmy, živnostníky i soukromé osoby. Spravuje více než 25 000 vozů, ročně prodá více než 6 000 vozů zánovních.   

Cílem digitalizace je zlepšení uživatelské zkušenosti, zrychlení procesů, zjednodušení příprav nabídek a navýšení interakcí klientů skrze digitální kanály. 

Nový B2C prodejní kanál​

Webová aplikace www.aldoperak.cz umožňuje zákazníkům vybrat a poptat služby "operáku" online.

Self-care portál pro správu nabídek

Klientský portál MyALD s možností vlastní správy nabídek, smluv a elektronického podpisu dokumentů.  

Aplikace pro přípravu obchodních nabídek ​

Správa a rozvoj aplikací Quoter a OTN a zvýšení jejich uživatelské přívětivosti.  

Mobilní portál pro řidiče a správce

Úprava mobilní aplikace pro správu vozů na leasing s cílem významě zvýšit její uživatelskou hodnotu. 

Autentizační systém  

Komponenta pro univerzální přihlášení a autentizaci externích uživatelů a dodavatelů do interních systémů ALD Automotive. 

Webová aplikace ALDoperák.cz

Zrychlujeme akvizici nových klientů a pomáháme ALD Automotive ve zvyšování prodeje skrze online kanály.  

S velkou péčí jsme připravili zcela novou a vylepšenou verzi webové aplikace ALDoperak.cz, s cílem generovat nové potenciální zákazníky. Tato aplikace byla navržena s nejvyšším důrazem na uživatelskou přívětivost a nabízí nové a prospěšné funkce, které rozšiřují možnosti obsluhy B2C kanálu. 

Naši UX specialisté a grafici připravili prototyp a grafický návrh aplikace, který v sobě spojuje responzivní design, moderní vzhled a osvěžující styl, přičemž věrně zachovává identitu značky - ALD Automotive. 

Díky integraci dat z dalších aplikací společnosti ALD Automotive může nyní každý zákazník při používání webové aplikace Aldoperak.cz vybírat z bohaté nabídky vozidel. 

Samotné řešení je postaveno na moderních technologiích .NET a React. 

Systém Quoter a OTN pro obchodníky a obchodní partnery 


Zajistili jsme uživatelské úpravy pro stávající aplikace Quoter a OTN, jež využívají obchodníci a obchodní partneři pro tvorbu nabídek. 

Cílem byla implementace nových funkcionalit, které vzešly z analýzy potřeb současných uživatelů, a zvýšení uživatelské přívětivosti aplikací stejně jako zrychlení práce jejich uživatelů. 

 

Klientský portál MyALD

Jsme dlouhodobými správci zákaznického portálu společnosti ALD Automotive, který slouží jako klíčový nástroj pro fleet manažery při správě jejich vozové flotily. 

Cílem je poskytovat přehledné informace o uzavřených smlouvách, pojistných událostech, servisních požadavcích a či důležitých informacích pro řidiče.

V současnosti  společně s ALD v agilním týmu intenzivně pracujeme na přípravě nové generace portálu, který představuje velký technologický posun z MVC architektury na REST API architekturu v .NET 7 a React v16. Součástí tohoto procesu je také důkladná modernizace a přepracování vzhledu portálu, přičemž došlo také k vývoji několika nových klíčových nových funkcionalit. Jednou z nich je integrace autentizačního systému umožňujícího přihlašování prostřednictvím identit třetích stran, jako jsou BankID, Google, Facebook a další. Kromě toho jsme se zaměřili na digitalizaci správy a schvalování nabídek, což přináší zjednodušení a urychlení procesů. 

Naší snahou je poskytnout fleet manažerům ještě lepší a efektivnější nástroj pro správu jejich flotily a usnadnit jim každodenní práci. 

Mobilní portál
pro řidiče a správce

MyALD Driver je mobilní aplikace pro řidiče a Fleet manažery, která slouží k on-line jednoduché správě vozidel poskytnuté leasingovou společností.   

Připravili jsme zcela nové uživatelské rozhraní a přidali další užitečné funkce. Pro vývoj aplikace jsme zvolili hybridní řešení využívající technologii Xamarin. Toto rozhodnutí nám umožnilo rychle a ekonomicky vyvinout aplikaci a zajistit její dostupnost jak pro platformu Android, tak pro iOS. 

Kontrolu vozového parku tak mají uživatelé k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu. 

 

 


Na frontendové vrstvě JS React,
na backendu .NET.

Na frontendové vrstvě použité JS technologie React, na backendu pak .NET. Celé řešení je provozováno v MS Azure.

"Navržené řešení splnilo mé očekávání a v lecčem jej předčilo."

"Navržené řešení splnilo mé očekávání a v lecčem jej předčilo. Máme universální nástroj pro klienty od fyzických osob až po firmy, kde si každý může porovnat různé varianty nabídek a vytisknout i hotovou kalkulaci bez nutnosti zásahu ALD. " 

Svatopluk Pražák, Product Manager ALD (o webové aplikaci ALDoperak.cz)

Pojďme společně
vytvořit něco skvělého


Moc rádi se potkáme osobně, ale jestli prostě nestíháte, dejme si klidně on-line call, kde probereme, jak vám můžeme pomoci.