Tato aplikace funguje nejlépe s povoleným JavaScriptem.

Lifetrace - aplikační technický monitoring portálu o2.sk

Realizováno 2017

Ilustrační obrázek s textem - Lifetrace - aplikační technický monitoring portálu o2.sk

Situace

O2 Slovakia poskytuje služby mobilního volání a datových přenosů na Slovensku a svůj zákaznický portál O2.sk má postavený na platformě Liferay.

Cílem projektu bylo zlepšit monitoring platformy, aby bylo možné predikovat možné problémy předem a předejít tak výpadkům.

Řešení

Vyvinuli jsme monitorovací nástroj Lifetrace založený na programovacím jazyce Java.

Nástroj nám umožňuje indikovat problémy a zjišťovat jejich příčiny a upozornit nás na ně předem. Řešení obsahuje, kromě přehledného zobrazení sledovaných metrik a možnosti definice vlastních grafů a dotazů, i řadu specializovaných sond, které jsou schopny číst podrobná data o běhu a výkonu systémů z jeho různých částí.

Lifetrace-2.jpg

Výsledek

V současnosti nástroj Lifetrace detailně monitoruje produkční on-line kanál zákazníka, na který přistupuje mnoho tisíc uživatelů denně.

Lifetrace upozorňuje konkrétní zodpovědné osoby v okamžiku, kdy dojde k nějakým nestandardním jevům v běhu systémů, a tým tak dokáže bezpečně předejít výpadkům. V momentě, kdy k výpadku dojde, poskytuje nástroj dostatek informací k jeho analýze a k nalezení a odstranění chyby.

Lifetrace-3.jpg

Každý výpadek našeho on-line kanálu - portálu, který nabízí naše služby, je pro nás kritický. Kromě toho, že okamžitě klesají tržby, ztrácíme i důvěru našich zákazníků, což je pro nás nejdůležitější. Nástroj aplikačního monitoringu Lifetrace nám umožňuje předvídat takové výpadky a ideálně zamezit vůbec jejich vzniku.

Ing. Peter Trnka
Head of IS Operations

Na projektu pracovali

Aleš Rybák, Lukáš Matějka, Petr Buchbauer

Máte zájem s námi spolupracovat?

Pošlete nám svůj kontakt. Rádi se vám ozveme zpět.

Kontaktujte nás