Tato aplikace funguje nejlépe s povoleným JavaScriptem.

"Design System“ pro web korporátního bankovnictví

Realizováno 2018

Ilustrační obrázek s textem - "Design System“ pro web korporátního bankovnictví

Situace

Otevřená platforma Business360 (zkráceně B360) je určena pro korporátní zákazníky České spořitelny, zjednodušuje přístup k finančním informacím zákazníků, umožňuje kontrolovat pohyby na účtech a přehledně zobrazuje tržní data a údaje o firmách. Cílem platformy je zprostředkovat korporátním klientům uživatelsky přívětivý zážitek při setkávání se s bankou, na jaký jsou zvyklí z „retailového“ bankovnictví.

Řešení

Ještě před samotným vývojem jsme vytvořili komplexní design systém (sadu UX pravidel a grafických podkladů), který umožnil front-end vývojářům rychle a efektivně stavět jednotlivé šablony webu. Řešení je postavené na důsledném oddělení prezentační vrstvy a byznysové logiky za API. Prezentační vrstva byla vyvinuta s využitím moderních a „lehkých“ technologií, postavených na JavaScriptu, HTML a CSS, s využitím frameworku Angular.

B360-2.jpg

Výsledek

Klient má nyní v rukou nástroj pro snadnou správu jednotnosti designu webových aplikací v souladu s vizuálním stylem korporátního bankovnictví. Platforma navíc, díky své otevřenosti pomocí webAPI České spořitelny, umožní vkládání dalších funkcionalit jak ze strany banky, tak ze strany externích subjektů.

B360-3.jpg

Lundegaard nám pomohl navrhnout a realizovat unikátní řešení, které pomáhá řešit každodenní potřeby našich korporátních zákazníků. Cílem bylo na jednom místě jednoduše a přehledně zobrazovat ty nejdůležitější informace týkající se jejich vlastní firmy, tedy jak typické bankovní služby zobrazující pohyby na firemních účtech, tak i přehled, co se aktuálně v ekonomice děje nebo jak si vedou v porovnání s konkurencí.

Jan Dachovský
Project Manager, Česká spořitelna

Na projektu pracovali

Jakub Mišenko, Jaroslav Pavelka, Martin Fejes, Martin Kadlec, Ondřej Kopal, Tomáš Plecháč, Zdeněk Staněk

Máte zájem s námi spolupracovat?

Pošlete nám svůj kontakt. Rádi se vám ozveme zpět.

Kontaktujte nás