Tato aplikace funguje nejlépe s povoleným JavaScriptem.

Analýza pro byznysovou a technickou transformaci

Realizováno 2019

Ilustrační obrázek s textem - Analýza pro byznysovou a technickou transformaci

Situace

Společnost Ušetřeno.cz je jedním z největších srovnávačů služeb u nás, Top-Pojištění.cz pak jedním z největších poskytovatelů pojištění online. Obě firmy spadají pod mateřskou společnost ČSOB.

Projekt s názvem TOPAS měl za cíl byznysovou a technickou transformaci obou firem a my jsme byli hlavním dodavatelem tohoto projektu.

Řešení

Seniorní tým složený z byznys konzultantů, analytiků a solution architektů nejprve provedl konceptuální analýzu. Cílem této analýzy bylo navrhnout cílovou architekturu nové technologické platformy, která plně podporuje byznysové cíle a priority obou zadavatelských firem. Dalším klíčovým výstupem byl návrh postupu přechodu z existujícího procesního a technického stavu do nově navrženého se zohledněním současného fungování zadavatelských firem a s co nejmenším dopadem na způsob práce zaměstnanců.

Další fází projektu byla detailní analýza všech byznysových požadavků s cílem připravit detailní naplánování implementace projektu. Tato analýza trvala tři měsíce a pokryla do nejmenších detailů jak byznysové, tak i technologické aspekty současného i budoucího stavu.

ucz-topas-4-Preview1.jpg

Výsledek

Výsledkem obou projektových fází bylo úspěšné dodání všech výstupů nutných k určení a výpočtu TCO a rovněž způsobu provedení transformace obou firem.

Původně zamýšlená revoluční změna by ovšem nebyla v tak značném rozsahu pro zadavatele realizovatelná, proto se klient rozhodl pro alternativní postup, u kterého využívá naše analytické závěry a doporučení.

ucz-topas-5-Preview2.jpg

Lundegaard dodal detailní byznysovou a technickou analýzu transformace obou firem. Díky tomuto postupu lze projekt realizovat a současně významně ušetřit finanční a lidské zdroje.

Jakub Mandát
CEO Ušetřeno.cz, s.r.o.

Na projektu pracovali

A. Hladík, J. Hejda, J. Kohout, J. Murin, M. Čermák, M. Krišpínová, T. Stachová, T. Plecháč, L. Michalská (OpenWise), P. Jůza (OpenWise), M. Fíla (externista)

Máte zájem s námi spolupracovat?

Pošlete nám svůj kontakt. Rádi se vám ozveme zpět.

Kontaktujte nás