Podcast O práci s Petrem Buchbauerem: O práci z domova, mentálním zdraví a vedení týmů na dálku

Jaký vliv má firemní kultura na každodenní fungování firmy a jak Lundegaard podporuje práci z domova? Jaké přístupy a strategie Petr používá pro efektivní vedení týmů na dálku a jaká jsou specifika řízení lidí, kteří pracují z domova? A jaké jsou výhody a nevýhody práce z domova z pohledu mentálního zdraví a jakou podporu v této oblasti nabízí Lundegaard?

Nejen o tom si v Podcastu o práci povídala se CEO Lundegaard Petrem Buchbauerem Aneta Kořínková.Petr v podcastu mluvil o důležitosti adaptace na remote kulturu, kterou v Lundegaard praktikujeme již řadu let: "Již od roku 2015 jsme kladli důraz na remote práci, což nám umožnilo vybudovat robustní systémy pro podporu našich zaměstnanců, ať už jsou kdekoli."

Ale funguje tento systém pro každého?

Jednou z největších výzev práce z domova je udržení mentálního zdraví a správného rozdělení pracovního a osobního času.
"Je těžké oddělit osobní život od pracovního, když je vaše kancelář v obýváku," říká Petr. Podle něj je klíčové nastavit si jasné hranice a dodržovat pravidelný režim.

Jaké strategie se osvědčily?

V Lundegaard podporujeme mentální pohodu svých zaměstnanců: "Snažíme se poskytovat pravidelné workshopy na téma mentální zdraví a nabízíme možnosti profesionálního poradenství."

Co se stalo, když si lidé přestali vybírat dovolenou?
A jaké jsou efektivní strategie pro rovnováhu mezi prací a osobním životem?

Zjistěte více v nejnovějším dílu Podcastu o práci.
Podcast najdete všech podcastových platformách (např. na Spotify).