Tato aplikace funguje nejlépe s povoleným JavaScriptem.

SME Onboarding za 15 minut! Přechytračte COVID-19

SME Onboarding za 15 minut! Přechytračte COVID-19

  • SME onboarding
Jste organizací, která poskytuje své služby podnikům a podnikatelům a trápí vás složitý a drahý proces pro podpis smlouvy a ověření vašeho nového „klienta“ před zahájením poskytování vašich služeb? Nebo musíte dokonce postupovat např. dle zákona č. 253/2008 Sb. o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu a provádět úkony s AML a KYC, které se dnes provádějí většinou manuálně a vyžadujete na podnikatelích nebo statutárech podniku návštěvy na pobočkách nebo za nimi dokonce posíláte poradce, aby ověřili jejich identitu? Potom pro vás máme dobrou zprávu. Na to, co jsme zvyklí jako retailoví zákazníci, tedy že vše vyřizujeme on-line, můžete přejít i ve vztahu s podnikateli a podniky. A nemusíte čekat na Bank ID.

„Stačí“ jen efektivně zkombinovat dostupné technologie a datové zdroje a navrhnout uživatelsky přívětivé řešení, které pamatuje na specifika a pravidla rozhodování a podepisování smluv v podnicích. Výsledkem je automatizace SME onboardingu, pomocí níž může například banka uzavřít s podnikem smlouvu na běžný účet a platební karty během 15 minut na místo několika dnů a několikanásobně zlevnit celý proces. Pro podniky a podnikatele to znamená, že vše mohou vyřídit bez osobní asistence banky, pobočky a callcentra ze svých kanceláří, coworkingových center a obýváků.

On-line je samozřejmostí

Všichni jsme ovlivněni návyky a dobrými zkušenostmi ze života. Když si tedy dnes v mnoha bankách (dokonce i zahraničních) mohu otevřít účet jako osoba, proč by to nešlo udělat pro mé podnikání nebo firmu? Nejde to, poslední průzkum společnosti Lundegaard ukázal, že není dnes na trhu banka, která umožní zcela digitálně zahájit poskytování i základní služby, jakou je běžný účet, novému podniku. Musíte na pobočku, musíte tam dostat své jednatele nebo si musíte pozvat poradce banky k sobě do firmy. To vše trvá a je složité. Ale jde to i bez nadbytečné administrativy, rychle a on-line.

Rychlé a on-line řešení pro podniky a podnikatele

Využili jsme naší platformy pro onboarding fyzických osob a ve spolupráci s právníky a bankami jsme přenesli digitalizaci onboardingu do světa B2B. Potenciál je obrovský a škálovatelnost takové služby také. Od jednoduchého navázání elektronické komunikace s daným podnikem, po prověření statutárů formou KYC a ověření AML pravidel na daný podnik, až po podpis smlouvy a poskytnutí konkrétní služby jsme proces zautomatizovali.

Výsledkem je řešení, které můžete „napojit“ na své obchodní aktivity nebo jej integrovat plně do vašich procesů. Protože nežijeme v ideálním světě, v okamžiku, kdy se objeví jakákoliv výjimka (v podniku rozhoduje někdo na základě plné moci, podnik má neprůhlednou vlastnickou strukturu apod.), má řešení vlastní modul pro operátory banky, kteří tyto nestandardní situaci řeší s klientem. A protože jsme v době digitální, mohou to s ním vyřešit pomoci chatu, který je vestavěn v našem řešení.

Máte zájem s námi spolupracovat?

Pošlete nám svůj kontakt. Rádi se vám ozveme zpět.

Kontaktujte nás