Tato aplikace funguje nejlépe s povoleným JavaScriptem.

Digitalizace v České republice poskočí v roce 2021 do nového tisíciletí. Díky projektu bankovní identita, jehož jsme partnerem

Jsme partnerem projektu bankovní identita, který významně přispěje digitalizaci v ČR

  • Bankovní identita
Bankovní identita je projekt, který se týká každého v České republice, kdo využívá internetové bankovnictví; což je podle České bankovní asociace 97 % lidí připojených k internetu. Má potenciál usnadnit nám všem život, konkrétně online kontakt se státní správou a také využití online služeb soukromých firem.

Klíčovou roli ve spuštění služby hraje společnost Bankovní identita a.s. založená třemi největšími bankami. Ta se obklopuje partnery, kteří sledují vývoj projektu z první linie a budou připraveni pomoci firmám, které chtějí služeb bankovní identity využít.

Jedním z partnerů společnosti Bankovní identita a.s. je i Lundegaard. Díky tomu jsme připraveni soukromému sektoru pomoci identifikovat, vyhodnotit a využít příležitosti, které služba bankovní identita přinese.

Slovy našeho zakladatele Petra Bartoně: ""Bankovní identita je obrovská příležitost, jak se mohou mnohé české firmy posunout v digitalizaci a přiblížit se svým zákazníkům. Je to digitální řešení, které opravdu výzmaně zjednoduší lidem život."

Zatím ale není jasné, jak budou banky vystupovat vůči soukromému sektoru. Bankovní identita a.s. se snaží postup bank sjednotit, ale zatím se zdá, že to nebude tak jednoduché. Firmy přitom budou potřebovat jeden subjekt, který jim zajistí, že bankovní identita bude fungovat dobře pro všechny jejich zákazníky. Lundegaard ta jednání a hlavně připravovaná technická řešení sledujeme z první řady a jsme připraveni pro své klienty implementovat bankovní identitu do jejich služeb "en bloc", ať už se banky mezi sebou dohodnou nebo nedohodnou jakkoli.

Věříme, že díky spuštění bankovní identity dojde pravděpodobně už během letošního roku k proměně služeb, které vyžadují důvěryhodnou a bezpečnou identifikaci, a proto bylo doposud obtížné nebo prakticky nemožné nabízet je online.

Jakých služeb se to podle nás může týkat, si můžete přečíst v článku BankID: příležitosti pro české firmy a zkušenosti ze zahraničí

Máte zájem s námi spolupracovat?

Pošlete nám svůj kontakt. Rádi se vám ozveme zpět.

Kontaktujte nás