Tato aplikace funguje nejlépe s povoleným JavaScriptem.

Využitím umělé inteligence v byznysu se v Lundegaardu zabýváme už dlouho. Specializovaný tým vývojářů a byznys architektů intenzivně řeší konkrétní “use cases”, které vedou ke zvyšování tržeb a nebo přináší úspory. Máme na to vlastní nástroj: Zoe.ai.

Jak optimalizovat výkon byznysu pomocí umělé inteligence

  Využitím umělé inteligence v byznysu se v Lundegaardu zabýváme už dlouho. Specializovaný tým vývojářů a byznys architektů intenzivně řeší konkrétní “use cases”, které vedou ke zvyšování tržeb a nebo přináší úspory. Máme na to vlastní nástroj: Zoe.ai.

  Aktuálně se soustředíme na oblast financí a e-commerce. Bavíme se s řadou předních českých bank a pojišťoven a také s největšími hráči na trhu e-shopů a srovnávačů.

  I proto jsme na podzim uspořádali - slovy nejednoho z účastníků “velmi inspirativní webinář” :) - pro firmy z finančního sektoru a chceme se s vámi podělit o hlavní myšlenky, které na něm zazněly.

  Aktuální trendy v zahraničí

  O inspiraci ze zahraničí mluví David Lorenc, expert na digitalizaci a hledání nových obchodních modelů specializovaný na bankovnictví, finanční poradenství a pojišťovnictví.

  V kontextu českého trhu poukazuje na citaci Sundara Pichai z Google, že žijeme v dekádě “AI first”, přičemž u nás tato etapa aktuálně začíná. Naše rozhovory s klienty to mohou jen potvrdit.

  Upozorňuje, že naprostá většina implementací v zahraničí je zaměřena na úsporu nákladů (spíše, než na generování nových tržeb). Konkrétně se to týká především úspor v oblasti “front office” (různé chatboty atp.) a také “middle office”, kde se AI uplatňuje především v oblasti “anti-fraud” a risk, např. v posílení bezpečnosti internetového bankovnictví.

  Jako zajímavost uvádí schopnost umělé inteligence upozornit řidiče na blížící se nehodu a následný trénink řidiče po jízdě, který rozebere vybrané situace zaznamenané kamerami namířenými na silnici i na obličej. Cílem je cvičit řidiče a snížit budoucí nehodovost. Toho samozřejmě mohou využít také pojišťovny.

  2020-10 digicafe Zoe AI man-in-a-car ilustrace.PNG

  Konkrétní příklady využití AI v byznysu

  “Use cases”, které se u našich klientů nejčastěji opakují a Zoe.ai je řeší, shrnuje Michal Krňák.

  Zoe.ai dokáže na základě sběru a “real-time” vyhodnocování dat - ze zařízení a internetového prohlížeče a také z online chování uživatele - poskytovat řadu doporučení, která mají přímý vliv na rozhodování zákazníků. Případů, které přicházejí v úvahu, je bezpočet. Typicky jde např. o personalizaci obsahu, který chcete (např. na webu) nabídnout.

  2020-10 digicafe Zoe AI lying-behavor-score.PNG

  Díky velkému množství dat o konkrétním uživateli dokáže Zoe.ai pomoci také se zabezpečením osobních účtů uživatelů díky využití tzv. “digital fingerprint”.

  Takové přínosy jsou využitelné prakticky pro jakýkoli byznys. V jednotlivých vertikálách řešíme nejčastěji následující případy.

  Poskytování úvěrů

  Zoe.ai dokáže doplnit a vylepšit současné skóringové modely u lidí bez kreditní historie a zvýšit tak objem schválených půjček až o 10 %.

  Pojišťovnictví

  Zoe.ai umí upozornit na potenciálně rizikové online chování, např. při žádosti o likvidaci pojistné události a pomáhá tak určit, jakým případům je třeba věnovat pozornost a stáhnout je z procesu rychlého vyřízení.

  E-commerce

  Zoe.ai odhaluje objednávky, u nichž lze předpokládat vysokou pravděpodobnost vrácení zboží bez udání důvodu (v rámci zákonné lhůty), což je velmi častý případ např. u e-shopů s módou. Zoe.ai může odhalit notorického “vraceče” i pokud k nákupům používá různá zařízení a různé uživatelské účty.

  Zkušenosti Direct pojišťovny s nástrojem Zoe.ai

  O ty se dělí Robert Dohnal, předseda představenstva Direct pojišťovny. Zoe.ai mají v Directu aktuálně nasazený v pilotním režimu.

  Zoe.ai pomáhá Direct pojišťovně likvidátorům pojistných událostí. Konkrétně rozšiřuje seznam indikátorů potenciálních podvodů. Upozorňuje tak vyšetřovatele na případy, které vyžadují důkladné posouzení. Tím jim usnadňuje práci a zvyšuje jejich efektivitu.

  Spolupráce s Directem si v Lundegaardu ceníme o to víc, že jejich filosofií je používat jen technologie, které zachovají lidský kontakt a přátelské a férové služby. Proto např. nepoužívají ARV, přestože by to přineslo provozní efektivitu.

  Pro představu, jak asi umělá inteligence může v praxi fungovat, si můžete vyzkoušet zábavnou webovou aplikaci https://drunky.ai/, která na základě textu, který napíšete na klávesnici, odhadne míru vaší střízlivosti.

  Pokud vás to zajímá podrobněji, napište nám a kolegové z našeho AI týmu se vám budou rádi věnovat.

  Máte zájem s námi spolupracovat?

  Pošlete nám svůj kontakt. Rádi se vám ozveme zpět.

  Kontaktujte nás