Tato aplikace funguje nejlépe s povoleným JavaScriptem.

Zoe.Ai pomáhá rozklíčovat uživatele, kteří mohou být spolehlivými zákazníky, ale nemají to jak dokázat

Ilustrační obrázek s textem - Zoe.Ai pomáhá rozklíčovat uživatele, kteří mohou být spolehlivými zákazníky, ale nemají to jak dokázat

Behaviorální skóring pomocí AI

V mém posledním článku věnovaném případům v pojišťovnách, kde Zoe.Ai může přímo pomoci s odhalením podvodů, jsem uvedl, že 10 % uživatelů lže při vyplňování online dotazníků. Tento problém se však týká i žádostí o půjčku.

Po celém světě existují miliony lidí, kteří nevyhovují alespoň jednomu z mnoha kritérií při schvalování půjčky. Díky tomu však banky a další poskytovatelé půjček přichází o velké zisky. Představte si, že existuje asi 10 % žadatelů o půjčku, kteří jsou zcela důvěryhodní, ale i tak jsou poskytovatelem zamítnuti. A co když vám povím, že nasbíraná data o chování konkrétních uživatelů, mohou pomoci ke schválení půjčky, aniž by s sebou nesly dodatečné riziko?

Pojďme se podívat na detekci chování uživatelů trošku blíž

Každý uživatel webové stránky nebo online formuláře má svou digitální stopu, jenž neustále napomáhá k jeho identifikaci na webu. Zoe.ai je schopna tuto stopu odkrýt a pomocí konkrétních metrik rozpoznat uživatele, jenž je velmi pravděpodobně nerizikový. Následně pak lze aplikovat tyto informace na další uživatele s obdobným chováním. Mluvíme zde hlavně o metrikách, jako je „flight time“, kde sledujeme, jaký čas strávíte vyplněním konkrétního pole, dynamiku úhozů, pohyby myší, zda a kolikrát pohybujete posuvníkem, jak dlouho vám trvá, než si přečtěte obchodní podmínky a mnoho dalšího. Mezi statistikami konkrétních metrik a nerizikovými uživateli existuje přímá souvislost – porovnáváme totiž historicky prokazatelně nerizikové uživatele s těmi, co aktuálně žádají o půjčku. Osobní údaje uživatelů jsou ověřovány obvykle pouze prostřednictvím stávajících risk modelů a registrů třetích stran. Mnoho uživatelů tak skončí „na hraně“, což obvykle vyústí v zamítnutí.

Zoe.Ai pomáhá rozklíčovat uživatele, kteří mohou být (a většinou i jsou) spolehlivými zákazníky, ale nemají to jak dokázat.

Podle našich zjištění firmy, které začaly využívat behaviorální analýzu v procesu schvalování půjčky, zvýšily své příjmy až o 2 %. Tak na co ještě čekáte? 😊

Máte zájem s námi spolupracovat?

Pošlete nám svůj kontakt. Rádi se vám ozveme zpět.

Kontaktujte nás